TEMAT: Listopadowe wspomnienia

Drodzy Rodzice!

W związku z tym, że pierwszego listopada obchodziliśmy ŚWIĘTO ZMARŁYCH w pierwszym tygodniu zajęliśmy się tematem związanym z listopadowymi wspomnieniami.

Na początku tygodnia przypomnieliśmy sobie członków naszych rodzin. Dzieci sporządziły mapę myśli wokół pojęcia RODZINA, co zainicjowało rozmowy na tematy z nią związane. Dzięki pracy w tym tygodniu udało się nam Państwa lepiej poznać. Dzieci z chęcią opowiadały o swoich rodzinach, dzieliły się własnymi doświadczeniami. Poznaliśmy też lepiej Państwa rodziców. Dzieci poznały różne formy przechowywania i kolekcjonowania zdjęć, dawne i nowe aparaty fotograficzne, oglądały na obrazkach dawne stroje, dekoracje domów, poznawały zwyczaje, zabawki i przedmioty domowego użytku. Zwieńczeniem tego tygodnia było zapoznanie wychowanków z możliwością stworzenia przykładowego drzewa genealogicznego rodziny.

Rozmowy na tematy związane z przeszłością stały się wstępem do wprowadzenia z dużym wyczuciem i wrażliwością tematyki śmierci. To niezwykle skomplikowane wychowawczo tematy, jednak bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju dziecka i jego ciekawości poznawczej.

W minionym tygodniu wprowadziliśmy także liczbę 3 i nową literę – M, m. Staraliśmy się przygotować dzieci do bardzo trudnej umiejętności czytania i pisania. Gdyby dzieci pytały

o znaczenie literek, spróbujcie wymawiać je krótko (czytać głoskami, nie literkami, które

utrudniają proces czytania).

Data dodania: 2019-11-12 17:00:17