TEMAT: Dbam o siebie i o środowisko

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu zajmowaliśmy się tematem dbania o zdrowie i środowisko. Dzieci utrwaliły nazwy części ciała człowieka i zapoznały się z najważniejszymi organami wewnętrznymi, takimi jak m.in. mózg, płuca, serce.

Dogłębniej zajęliśmy się tematem zmysłów człowieka, wykorzystywaliśmy do tego wiele różnorodnych doświadczeń. Poznaliśmy w ten sposób działania i funkcję wzroku, słuchu, dotyku i węchu. Niezwykle ważne w tym kontekście było uwrażliwienie dzieci na osoby niepełnosprawne. Dzięki rozmowom, a także kilku ćwiczeniom, podczas których dzieci wcielały się w rolę osób niewidomych czy niesłyszących, zrozumienie dla osób niepełnosprawnych będzie znacznie większe.

Ważnym tematem podjętym w tym tygodniu było również zanieczyszczenie środowiska i jego wpływ na człowieka i jego zmysły. Dzieci wykonały z naszą pomocą doświadczenie pokazujące, jakie powietrze nas otacza i czy jest dla nas groźne.

Ten tydzień był dla nas ważny, ponieważ dzieci podczas wielu zabaw zapoznały się z pierwszą literą – O i liczbą – 1.

Aby pomóc dzieciom w zapamiętaniu nowej litery, zachęcamy do wspólnych zabaw, np. w wyszukiwanie i kolorowanie liter o w gazetach, a także szukanie słów rozpoczynających się, zawierających w środku i na końcu głoskę o.

Data dodania: 2019-09-30 20:17:02
Data edycji: 2019-09-30 20:17:45