TEMAT: WAKACYJNE WSPOMNIENIA

Drodzy Rodzice!

Właśnie zakończyliśmy drugi powakacyjny tydzień, ale nadal wspominamy wakacje.

W ostatnich dniach przypomnieliśmy sobie, jaką porą roku jest lato i czym się charakteryzuje.

Szczególną uwagę poświęciliśmy bezpieczeństwu związanemu z przebywaniem na słońcu.

Aby przekonać się, jak groźne może być dla nas słońce, wykonaliśmy wiele różnorodnych doświadczeń w naszym ogrodzie dotyczących absorpcji ciepła. Doświadczenia i eksperymenty są niezwykle ważne w procesie edukacji, ponieważ pomagają dzieciom na własne oczy przekonać się o wielu rzeczach, które nam–dorosłym wydają się oczywiste. Dlatego też w naszym pakiecie edukacyjnym zajęcia badawcze będą jednym z głównych filarów nauki.

W minionym tygodniu rozmawialiśmy także o wakacyjnych podróżach i pamiątkach z nich przywiezionych. Dzięki takim rozmowom na tematy bliskie dzieciom wzmacniamy ich odwagę przed publicznymi wystąpieniami i zachęcamy do budowania dłuższych wypowiedzi. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat kierunków wakacyjnych pobytów w naszym kraju i za granicą. Dzięki pracy z mapą wiedzą już, gdzie leżą i jak oznaczane są morza, jeziora i góry,

a także potrafią oszacować odległość na mapie. W tym tygodniu w wielu różnych zadaniach

doskonaliliśmy także umiejętności matematyczne, takie jak klasyfikowanie czy segregowanie.

Temat kolejnego tygodnia będzie równie ważny, bo dotyczyć będzie bezpieczeństwa zarówno w domu, w przedszkolu, na ulicy, jak i na placu zabaw. Warto porozmawiać z dziećmi na ten temat wcześniej.

Data dodania: 2019-09-16 21:48:29
Data edycji: 2019-09-16 21:49:13