TEMAT: W PRZEDSZKOLU

Drodzy Rodzice!

Zaczęliśmy kolejną przygodę, jaką jest nowy rok przedszkolny!

W minionym tygodniu, jeszcze w wakacyjnym nastroju, dzieci powoli poznały i przypominały sobie nasz przedszkolny świat. Dla wielu z nich powrót do przedszkola po wakacjach był od dawna oczekiwany, dla niektórych nie był jednak łatwy. Szczególnie dla dzieci, które pierwszy raz powitały progi naszego przedszkola. Wspólnie staraliśmy się, by ten tydzień był pełen miłych doświadczeń. Aby atmosfera w naszej grupie była tak dobra, jak w poprzednim roku, w tym tygodniu wiele czasu poświęciliśmy na zabawy integrujące naszą grupę. Ważnym elementem było zapoznanie i przypomnienie sobie wzajemnie własnych imion, a także zachęcanie do aktywnego udziału w zajęciach. Rozmawialiśmy o emocjach towarzyszących pierwszego dnia w przedszkolu, przypomnieliśmy sobie plan dnia, według którego działamy.

Niezwykle ważne jest, aby przedszkolne zasady były spójne z tymi domowymi, gdyż prowadzi to do sukcesu wychowawczego. W najbliższym tygodniu skupimy się na wakacyjnych wspomnieniach, w związku z tym zachęcamy do rozmów z dziećmi i wspólnego przypomnienia sobie przygód z minionego lata, zwłaszcza na podstawie zdjęć, pamiątek, map i pocztówek.

Prosimy o przyniesienie przez dzieci pamiątek z wakacyjnych podróży. Nie musi to być nic specjalnego, wystarczy, by – według dziecka – było związane z wakacjami.

Data dodania: 2019-09-07 11:28:18
Data edycji: 2019-09-07 11:28:40