TEMAT: Zwierzęta duże i małe

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu dzieci zdobywały wiadomości o zwierzętach – poznawały ich nazwy, wygląd, zwyczaje, a także miejsca ich występowania. Na podstawie opowiadania M. Bennewicza Zwierzęta małe i duże dzieci poznały nazwy umaszczenia koni. Tworzyły zbiory zwierząt zgodnie z podanymi kategoriami, porównywały liczbę zwierząt w zbiorach. Poznały znak odejmowania, ćwiczyły zapisywanie działań z wykorzystaniem tego znaku. Rozwijały kompetencje językowe poprzez analizę i syntezę głosek w słowach, wyodrębnianie głosek na początku, w środku i na końcu wyrazu.

Samodzielnie poszukiwały informacji o zwierzętach w różnych źródłach (książki, ilustracje, albumy). Wypowiadały się o zwyczajach zwierząt na podstawie własnych spostrzeżeń. Przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po lesie, a także zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z nieznajomymi zwierzętami. Wspólnie stworzyły kodeks właściwego zachowania się wobec nieznanych zwierząt.

Za pomocą muzyki i tańca wyrażały swoje emocje i doskonaliły umiejętności intrapersonalne.

W piątek dzieci 6-letnie uroczyście pożegnały przedszkole.

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Aby utrwalić wiadomości o zwierzętach możecie udać się z dzieckiem do zoo, obejrzeć film przyrodniczy lub przejrzeć albumy ze zwierzętami. Dziecko powinno próbować odczytywać samodzielnie nazwy zwierząt. Warto także ćwiczyć z dzieckiem przeliczanie obiektów w najbliższym otoczeniu, a także dodawanie i odejmowanie w zakresie 10.

Data dodania: 2019-06-19 11:39:41
Data edycji: 2019-06-20 12:26:24