Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu dzieci zapoznały się z prawami i obowiązkami dzieci na całym świecie. Wspólnie śpiewały piosenkę O prawach dziecka. Zastanawiały się co różni, a co łączy dzieci na całym świecie, dlaczego jedne dzieci są wesołe, a inne smutne. Dzieci rozmawiały również o dostępnych sposobach pomocy dzieciom z biednych rejonów świata. Rozmawiały o marzeniach, zastanawiając się nad tym co to są marzenia, czy są potrzebne, i czy wszystkie się spełniają. Opowiedziały o swoich ulubionych zajęciach i zabawach. Zapoznały się z zabawami dzieci z różnych stron świata. Rozwijały kompetencje językowe poprzez analizę i syntezę głosek i sylab w słowach.

BIEDRONKI  uczestniczyły w ogólnoprzedszkolnym spotkaniu z okazji "Dnia książki", gdzie brały udział w zabawach i konkursach.

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Aby utrwalić wiadomości o prawach dziecka możecie Państwo wspólnie z dzieckiem przeczytać książkę lub inną publikację o prawach dziecka. Codzienne aktywności i zdarzenia będą również dobrym pretekstem do rozmowy i do utrwalania wiedzy o prawach dziecka. Warto podkreślać, że prawa zawsze idą w parze z obowiązkami, wspólnie ustalić codzienne obowiązki dziecka. Podczas rozmowy na temat dzieci (i dorosłych) innej narodowości warto zwracać uwagę na to, co nas łączy.

Data dodania: 2019-06-10 14:58:34
Data edycji: 2019-06-10 18:17:56