Dbamy o nasza planetę

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób należy dbać o planetę. Poznaliśmy znaczenie słów ekologia i ekologiczny. Utrwaliliśmy informacje o sposobach segregowania śmieci w domu oraz w sortowni. Rozmawialiśmy również o odnawialnych i nieodnawialnych źródłach energii. Przeprowadzaliśmy doświadczenia badawcze pokazujące, ile wody może nam uciec przez cieknący kran oraz w jaki sposób działa prosty filtr oczyszczający wodę. Utrwalaliśmy zasady bezpieczeństwa, szczególnie te, które dotyczyły używania urządzeń elektrycznych. Nauczyliśmy się rozpoznawać i kreślić po śladzie literę z oraz pisać ją samodzielnie w powiększonej liniaturze. Poznaliśmy znak większości i mniejszości. Śpiewaliśmy piosenkę pt. „Sprzątać las”. Nauczyliśmy się wiersza pt. "Co to jest ekologia?" (D. Klimkiewicz i W. Drabik).   Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, często podejmowanych również z ich inicjatywy.

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Poprzez codzienne aktywności i uczestnictwo w obowiązkach domowych warto utrwalać wiedzę dzieci dotyczącą segregacji śmieci. Wesprze to nie tylko rozwój poznawczy dzieci i świadomość ekologiczną, ale również umiejętności matematyczne. Podczas spacerów i wycieczek warto zadbać o świadomość ekologiczną dzieci rozmawiać o potrzebach roślin i zwierząt, o tym, w jaki sposób człowiek ingeruje w środowisko. Warto przeliczać elementy w najbliższym otoczeniu, określać, czego jest więcej, a czego mniej.

Data dodania: 2019-05-01 09:44:07
Data edycji: 2019-05-01 09:49:19