Witaj, wiosno!

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu kontynuowaliśmy w przedszkolu rozmowę o wiosennych zmianach w przyrodzie, o rozkwitających pączkach, powracających ptakach. Dzieci wysłuchały opowiadania Tajemniczy lot, z którego dowiedziały się w jakiej kolejności przylatują ptaki na wiosnę, jak wygląda czapla, skowronek i trznadel, co to znaczy, że wiosna „wybucha”, które kwiaty są oznaką wiosny. Dzieci kontynuowały „wiosenną matematykę”, słuchając zagadek matematycznych, a następnie przeliczając w zakresie do 10 . Rozmawiały również o tym, jak wiosną należy dbać o zdrowie. Dowiedziały się o starym ludowym zwyczaju i symbolu odchodzącej zimy – topieniu marzanny. Poznały piosenkę Marzanna zła panna. Poznały literę g na przykładzie wyrazu globus i wykonały wiele ćwiczeń utrwalających sposób jej pisania oraz miejsce w liniaturze. Tworzyły zbiory różnych przedmiotów, przeliczały przedmioty w zbiorach, ćwiczyły dodawanie w zakresie 10. Uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, również z towarzyszeniem piosenek.

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

W codziennych sytuacjach warto kontynuować z dzieckiem utrwalanie nazw ptaków i roślin. Możecie Państwo wybrać się z dzieckiem do ogrodu zoologicznego lub botanicznego. Aby ćwiczyć dodawanie w zakresie do 10, warto przeliczać przedmioty codziennego użytku. Podczas posiłków można również utrwalać znajomość produktów spożywczych bogatych w witaminy.

Data dodania: 2019-03-27 08:20:57
Data edycji: 2019-03-27 08:23:25