Dla mamy i taty

Witajcie Biedroneczki

Dziś porozmawiamy o rodzinie.  Potraficie policzyć i powiedzieć  z ilu osób składa się Twoja rodzina? Jak  nazywają się poszczególni członkowie rodziny? Macie rodzeństwo, siostrę, brata? Czy wiecie, jaki zawód wykonuje mama, kim jest? Jaki zawód wykonuje tata? Czy znacie swój adres zamieszkania? Porozmawiajcie z rodzicami i udzielcie odpowiedzi na te pytania.

Było słoneczko dla mamy i taty, a dziś  będą kwiaty.

Wytnij kwiaty i rozłóż je przed sobą. Przygotuj słomkę do picia. Wciągając powietrze przez słomkę podnoś kwiatki i staraj się je umieścić na końcach łodyżek. W ten sposób powstanie piękny, kolorowy bukiet dla mamy i taty. (źródło: " Jolanta Wolska w "Jak wspomagać rozwój przedszkolaka")

Ten bukiecik jest  malutki, aby odpędzał smutki, aby kwitł  w zimie i w lecie. Jeden kwiatek to uśmiech. Drugi to miłe słowo. Trzeci to całus. Czwarty to pomoc. Piąty dobre zachowanie. A szósty kwiatuszek to wdzięczność, jaką mamy  dla mamy i taty.

Kwiatki można wyciąć z  kolorowych gazet, przygotować swoje własne lub wydrukować i pokolorować. Wazon można odrysować od szablonu lub wydrukować obrazek, ozdobić wazon, dorysować flamastrem łodyżki.

Życzę dzieciom udanej zabawy.

Opracowanie: Dorota Bałdyga

Data dodania: 2020-05-28 07:27:22