ĆWICZENIA W WYCINANIU

Witam wszystkich. Wycinanie i cięcie to trudne umiejętności, które początkowo rodzą mnóstwo frustracji. Skoordynowanie ruchów jednej i drugiej ręki, poruszanie nożyckami w taki sposób, aby papier nie zaginał się, cięcie po linii, wszystko to jest tak trudne, że na początku dziecko łatwo się zniechęca, rezygnuje i musi próbować wiele razy, aż będzie ciąć tak jak chce. Nabycie umiejętności wycinania ważne jest nie tylko samo w sobie, ale jest ważnym ćwiczeniem wzmacniającym mięśne ręki, które pracują później przy pisaniu.

ŻABKI w przedszkolu ćwiczyły wycinanie nożyczkami. Teraz poćwiczcie wycinanie w domu. Zacznijcie od prostych linii, następnie okrągłych i innych, można wycinać figury geometryczne. Dzieci podczas wycinania nożyczkami w przedszkolu już dobrze radziły sobie z tą czynnością. Dla bezpieczeństwa dziecka podzczas pracy z nożyczkami Rodzicu bądź zawsze przy nim.

A teraz wspólna praca dla dziecka i Rodzica. Wytnijcie i złóżcie  ŻABKĘ (propozycje szablonów), można też wykonać inną żabkę według własnego pomysłu. A może jeszcze coś innego wytniecie. Przyślijcie wówczas zdjęcia na adres zabkiprzedszkolenr1@o2.pl ( imię i nazwisko, grupa).

Przygotowała: Marlena Krasuska

Data dodania: 2020-04-27 10:50:46