Ćwiczenia i zabawy muzyczno - ruchowe

Wszyscy są, Witam Was.

Zaczynamy, bo już czas.

Jestem ja, jesteś ty.

Raz, dwa, trzy.

Dziś  zachęcam wszystkie dzieci do aktywnego uczestnictwa w ćwiczeniach i zabawach muzyczno- ruchowych. Poznacie dźwięki wysokie i niskie. -  Chcecie wiedzieć co Was czeka? Piosenka  „My, właśnie my!”, którą już znacie. Następnie krótka rozgrzewka: marsz, podskoki, bieg i bieg ze zmianą kierunku.  Będziecie ilustrować dźwięki wysokie i niskie ruchem oraz zamienicie się w motylki i nasionka. Proponuję : "Lekcja 2 - Dźwięki wysokie i niskie W PODSKOKACH"

Zadania dla dzieci:

• Wybierz sobie zwierzątko i pokoloruj je  (chętne dzieci – plik PDF).
  • Zabawa z kropkami”- dzieci 5- letnie. Proszę rodziców o przygotowanie dzieciom 4 kartek z literami: R,A, P, K. Na odwrocie kartek poproszę narysować duże kropki: R- trzy kropki, A- dwie kropki, P- jedna kropka, K- cztery kropki. Dzieci nie widzą liter tylko kropki.
  • Wykonaj poleceniaPolicz kropki na każdej kartce. Ułóż kartki od tej, na której jest najmniej kropek do tej,  na której jest najwięcej kropek (zwracamy uwagę, aby dziecko układało kartki od lewej do prawej strony).    Przekręć kartki i z liter  odczytaj hasło ( PARK).
  • Pytamy dzieci o ich skojarzenia ze słowem „park”. Następnie przekazujemy informację na temat parków narodowych oraz wzbogacamy ich wiedzę, np.:  Park narodowy - to obszar wyróżniający się pięknem przyrody, ustanowiony w celu ochrony roślin i zwierząt lub krajobrazu. W Polsce mamy 23 parki narodowe. Każdy park narodowy ma swój symbol.
  • Nastepnie dziecko wykonuje zadanie w KP 4 s. 31 a, b łączy symbole parków narodowych ze zdjęciami zwierząt pokazanych na tych symbolach. Wzbogacamy również wiedzę dziecka na temat zwierząt będących pod ochroną.
  • Zdjęcia z wykonanych zadań: biedronki.klonowa@gmail.com

Życzę udanej zabawy i miłego dnia

Opracowanie: Dorota Bałdyga

Prace dzieci wykonane w domu i w przedszkolu