Ćwiczenia gimnastyczne

Witajcie Biedroneczki

Zapraszam wszystkie dzieci do aktywności ruchowej. Proponuję rozgrzewkę przy piosence oraz ćwiczenia gimnastyczne. Szybko przebierzcie się w stroje gimnastyczne, aby Wam było wygodnie i zaczynamy.

Rozgrzewka:

„SKACZEMY, BIEGNIEMY” –piosenki dla dzieci

Ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem woreczka( lub czegoś innego) oraz pustej butelki plastikowej.

„Plażowanie”- postaw stopę na woreczku gimnastycznym. Na dany sygnał podnieś woreczek palcami stopy. Ćwiczenie wykonuj raz jedną, raz drugą nogą. Następnie w siadzie prostym podpartym przekładaj palcami prawej stopy woreczek leżący przy lewej stopie i na odwrót. Na koniec rzuć woreczkiem do celu- do pojemnika

„Orzeźwienie”- ćwiczenie z pustą butelką plastikową.

-  W siadzie klęcznym ułóż butelkę przed kolanami, dłonie na butelce - odsuń szybkim ruchem butelkę w przód i przysuń do kolan. Ćwiczenie powtórz kilka razy.

- W leżeniu przodem zegnij ręce w łokciach, dłonie trzymaj na ziemi przy barkach, butelkę postaw w małej odległości od twarzy. Zrób głęboki wdech nosem i silny wydech ustami w stronę butelki. Powtarzaj ćwiczenie  kilkakrotnie, staraj się silnym wydechem przewrócić butelkę.

• W leżeniu przodem trzymaj butelkę w jednej ręce i przekazuj ją ruchem okrężnym z ręki do ręki przed twarzą i za plecami w jednym i drugim kierunku (ręce cały czas proste w łokciach).  - W leżeniu tyłem trzymaj oburącz butelkę za głową.  - Butelka leży poziomo. Podnieś nogi i ręce i staraj się dotknąć stopami butelkę, po czym powróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie oddechowe dmuchanie  balona

Usiądź w siadzie skrzyżnym, wyprostuj plecy. Nabierz powietrze nosem i powoli wypuszczaj ustami, tak jakbyś pompowała lub pompował  wielki  balon. Ćwiczenie powtórz kilka razy. (Zwracamy uwagę, aby dziecko nabierało powietrze przez nos, możemy to dziecku zaprezentować).

Dzieci 5- letnie w wolnej chwili kolorują obrazek zgodnie z podanym kodem, rysują i kolorują obrazki po śladzie  KP 4, s. 36 a,b.

Życzę miłego dnia

Opracowanie: Dorota Bałdyga