CO TO JEST POLSKA?

Witam wszystkich. Dzisiaj dowiemy się : Co to jest Polska? Drodzy Rodzice przeczytajcie dziecku wiersz M. Skrobacz " Polska" i wspólnie porozmawiajcie na temat ważny dla każdego Polaka. Wiersz będzie ilustrowany obazkami, aby dzieci mogły rozpoznawać monenty czytanego wiersza przez rodzica ( dziecko pokazuje ilustracje). Po przeczytaniu wiersza dziecko będzie miało możliwość wypowiedzenia się na temat kraju, o którym była mowa w wierszu.

Drodzy Rodzice wyjaśnijcie dziecku słowo: ojczyzna, jesteśmy Polakami, pokażcie miejsca, które można określić mianem naszej ojczyzny, naszego domu ( góry, morze, łąka z kwiatami, drzewa , przedszkole, nasz rodzinny dom, mama, tata i ja).

M.Skrobacz. "Polska"

Polska to nasza ojczyzna,

każdemu dziecku tak bliska,

my zaś jesteśmy Polakami,

bo w naszym kraju,

w Polsce mieszkamy.

Tu jest nasz dom, przedszkole,

mama, tata i ja.

Miasta i wioski,

morze i góry,

kwiaty i drzewa,

nic prócz miłości nam nie potrzeba.

Proszę też o wybranie jednego obrazka do kolorowania , który dziecku najbardziej kojarzy się z jego ojczyzną. Prace prześlijcie na adres zabkiprzedszkolenr1@o2.pl  ( imię i nazwisko, grupa).

Przygotowała: Marlena Krasuska

Data dodania: 2020-05-05 08:32:28