Biblioteka

Od 1 października otwieramy przedszkolną bibliotekę. Książki będą wypożyczały nauczycielki poszczególnych grup. Każda grupa będzie miała jeden dzień na zajęcia w bibliotece.

Dzieci będą słuchały bajeczek czytanych przez nauczycielkę, nauczą się właściwego obchodzenia z książką i zachowania w bibliotece, poznają pisarzy utworów dla dzieci i historię powstania książek. Na koniec zajęć bibliotecznych dzieci wypożyczą książkę i zabiorą ją do domu. W kolejnym tygodniu podczas zajęć bibliotecznych dzieci, które przyniosą książkę do zwrócenia otrzymają nową. Dzieci, które w salach nie mają indywidualnych szufladek zostawiają książki wypożyczone i do wypożyczenia w szatni przy swojej półeczce ze znaczkiem.

HARMONOGRAM

Żabki