ZABAWY PARATEATRALNE U MISIÓW

W zabawach i grach parateatralnych istotne jest to co się w danej chwili dzieje a nie rezultat końcowy. Ważne jest to co dziecko przez swoją różnorodną aktywność wyraża- co doznaje, przeżywa, co sobie wyobraża, co obserwuje. Nieważne bowiem są tu zdolności naśladowcze, aktorskie, wierność odtwarzanej roli, ale osobiste doświadczenie dziecka, gdyż to właśnie ono rozwija człowieka. Przez kilkanaście dni dzieci z naszej grupy korzystały z zorganizowanego w sali Kącika Teatralnego. Codziennie zamieniały się w różnych bohaterów swoich ulubionych bajek i nie tylko. W trakcie zabaw zaobserwować można było, spontaniczne reakcje dzieci, ich potrzebę ruchu, sposób budowania swojego świata wyobrażeń i fantazji. Można dostrzec było jak dzieci tworzą, jakich używają środków wyrazu, co jest dla nich ważne, co je interesuje, śmieszy, smuci, szokuje.

Data dodania: 2019-12-03 20:14:33
Data edycji: 2019-12-03 21:08:00