Wielkanocna moda

Witam rodziców i dzieci z grupy Żabki. Na ten przedświąteczny czas proponuję wam zadanie, które rozwija twórcze myślenie. Myślę, że wam się spodoba. Poproście rodziców żeby wydrukowali albo narysowali wam sylwetkę kwoki. A teraz posłuchajcie: rzecz działa się w pewnym kurniku, przed świętami Wielkanocnymi.  Mamy - kury bardzo się zdziwiły, gdy zobaczyły swoje jajka pomalowane na różne kolory i wzory. Pomyślały, że to najnowsza moda, więc trzeba zmienić swoje odzienie, ale same nie mogły sobie poradzić, żeby przystroić swoje piórka. Dlatego poprosiły o pomoc dzieci. Wymyślcie ubranka dla kur, wykorzystując różne materiały które macie w domu: kredki, farby, bibułę, ozdobny papier, kawałki tkaniń lub inne.

Jeżeli będziecie chcieli się pochwalić swoimi pracami to poproście rodziców, żeby przysłali zdjęcia na adres zabkiklonowa4@wp.pl.

Przygotowała: Katarzyna Bielińska

Data dodania: 2020-04-10 08:53:36