TYDZIEŃ 15 - 19.06.2020

Zadania z religii na tydzień 15-19 czerwca 2020 r.

Szczęść Boże.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie.

Drogie Dzieci!

Temat: Pan Jezus wstępuje do nieba.

Proszę przeczytać dzieciom poniższą historię.

„Józio bardzo nie lubi czekać. Chciałby, żeby wszystko było już, zaraz, natychmiast. Właśnie wyciągnął ulubione klocki i zaczął budować miasteczko dla ludzików, którymi były małe odważniki od babcinej wagi. Gdy już ustawił zamek, wieżę i most, pomyślał, że tata powinien to koniecznie zobaczyć. Pobiegł do kuchni i spytał:

– Kiedy tatuś wraca z pracy?

– Za cztery godziny – odpowiedziała babcia.

Chłopiec poszedł do pokoju. Zbudował jeszcze jedną wieżę, zrobił kilka ulic i mały plac pośrodku. Obszedł budowlę ze wszystkich stron i znów powędrował do kuchni.

– Czy minęły już cztery godziny? – zapytał.

Babcia pogładziła go po głowie i powiedziała:

– Oj, głuptasku, upłynęło dopiero dziesięć minut.

– Dlaczego tak mało? – zniecierpliwił się chłopiec.

Wrócił do swoich klocków, ale już nie budował więcej. Wskoczył na konia na biegunach i galopował przez dzikie prerie, jak kowboj na filmie.

– O ile zmniejszyły się już te cztery godziny? – zanudzał babcię co chwila. – Ja chcę, żeby tatuś już przyszedł.

– Doczekasz się w końcu – uśmiechnęła się babcia.

– Te cztery godziny nie mają wcale końca!”

Pytania do tekstu:

– Na kogo czekał Józio?

– Jak długo na niego czekał?

– Jak zachowywał się Józio wyczekując na tatę?

– Dlaczego chciał, żeby ten powrót był jak najszybszy?

Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Po czterdziestu dniach Pan Jezus wyprowadził swoich uczniów na wysoką górę. Tu pożegnał się z nimi. Powiedział, że odtąd nie będą Go już oglądać, ale On mimo to pozostanie z nimi aż do skończenia świata. Uczniowie zasmucili się tym odejściem. Pan Jezus pocieszał ich i mówił, że odejdzie do Ojca, aby przygotować dla nich mieszkania w niebie. A gdy już to zrobi, przyjdzie znowu, żeby zabrać ich do nieba, gdzie będą z Nim już na zawsze. Potem uniósł się w górę i zniknął im z oczu. Pan Jezus odszedł do swojego Ojca, do nieba, ale powróci na końcu świata. Dlatego mówimy w modlitwie, że „wstąpił do nieba i powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych”. To odejście Pana Jezusa nazywamy wniebowstąpieniem.

Można nauczyć dziecko rymowanki:

Wszyscy spotkamy się w niebie,

gdzie jest Bóg, Król i Pan.

Wszyscy spotkamy się w niebie,

gdzie jest Bóg, za niedługi czas.

Joanna Kowalczyk

Data dodania: 2020-06-15 21:52:08