TYDZIEŃ 08 - 12.06.2020

TYDZIEŃ  08 - 12.06.2020

Zadania z religii na tydzień 09-12 czerwca 2020 r.

Szczęść Boże.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie.

Drogie Dzieci!

Temat: Zmartwychwstały Jezus odwiedza moją miejscowość

Proszę przeczytać dzieciom poniższą historię.

Kasia sypie kwiaty

Wczoraj ja i Ewelina zbierałyśmy kwiaty na łące. Bardzo trudno jest uzbierać cały koszyk kwiatów, bo niektóre z nich są bardzo małe. Gdy wróciłyśmy do domu, Piotrek bawił się z Markiem na podwórku. – Gdzie byłyście? – zapytali nas chłopcy. Pokazałyśmy im nazbierane kwiaty i Ewelina dodała:

– To na jutrzejszą procesję.

– Aha, to już jutro jest Boże Ciało – przypomniał sobie Piotrek. – Muszę sprawdzić, czy mama przygotowała mi białą albę, w której będę szedł podczas procesji. Marek, który stał zdziwiony z boku i przysłuchiwał się rozmowie, zapytał:

– Co to takiego procesja Bożego Ciała?

Pytanie to usłyszała babcia Marysia, która właśnie przyniosła z ogrodu więcej kwiatów do naszych koszyków. Podeszła do nas i powiedziała:

– Procesja Bożego Ciała to uroczysta wędrówka, w której wszyscy idą odświętnie ubrani, a Jezus obecny w hostii wychodzi na ulice wsi i miast. Dziewczynki sypią przed Nim kwiaty, a ministranci niosą kadzidło i dzwonią dzwonkami.

– To ja też pójdę przygotować się do procesji – powiedział Marek i szybko pobiegł do domu.

Dzisiaj od rana cała moja rodzina szykowała się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Ja ubrałam się w moją nową, piękną sukienkę, a Piotrek włożył swoją komunijną, białą albę. W południe ruszyliśmy wszyscy do kościoła na Mszę Świętą. W kościele ksiądz mówił o dobrym Jezusie, który jest obecny wśród nas, bo bardzo nas kocha. Bardzo ucieszył mnie moment, gdy wyruszyliśmy z kościoła z procesją. Szłam tuż przed samą monstrancją niesioną przez księdza i razem z innymi dziewczynami sypałam kwiaty. Starałam się, najlepiej jak umiałam, sypać kwiaty, które niosłam w koszyku. Po drodze cała procesja zatrzymywała się przy czterech ołtarzach, na których ksiądz stawiał monstrancję z Jezusem i modlił się.

To był wspaniały dzień. W przyszłym roku też wezmę udział w procesji Bożego Ciała.

Można nauczyć dziecko rymowanki:

Idzie Jezus razem z nami,

w procesji Go uwielbiamy.

Zadanie:

Uczymy się piosenki: Idzie mój Pan

Idzie mój Pan, idzie mój Pan.

On teraz biegnie, by spotkać mnie. /2x

Mija góry, łąki, lasy,