TYDZIEŃ 01 - 05.06.2020 - Przedszkole Nr 1 im. Czesława Janczarskiego

TYDZIEŃ 01 - 05.06.2020

TYDZIEŃ  01 - 05.06.2020

Zadania z religii na tydzień 01-05 czerwca 2020 r.

Szczęść Boże.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie.

Drogie Dzieci!

Temat: Chcę naśladować jezusa w miłości i dobroci

Proszę przeczytać dzieciom poniższą historię.

Prośba Jezusa

Ponad 300 lat temu żyÅ‚a we Francji maÅ‚a MaÅ‚gosia. Od najmÅ‚odszych lat bardzo kochaÅ‚a Jezusa. CzÄ™sto z Nim rozmawiaÅ‚a. PodziwiaÅ‚a siostry zakonne, które spotykaÅ‚a. WidywaÅ‚a je modlÄ…ce siÄ™ w koÅ›ciele i pomagajÄ…ce innym ludziom. Gdy miaÅ‚a 4 lata, obiecaÅ‚a należeć do Jezusa tak jak one. Gdy dorastaÅ‚a, miÅ‚ość do Jezusa wypeÅ‚niaÅ‚a caÅ‚e jej serce. Tak jak obiecaÅ‚a, zostaÅ‚a siostrÄ… zakonnÄ…. Najważniejszym wydarzeniem w jej życiu byÅ‚o spotkanie z Jezusem, podczas którego Jezus ukazaÅ‚ jej swoje Serce jaÅ›niejÄ…ce jak sÅ‚oÅ„ce. MówiÅ‚, że jest ono peÅ‚ne miÅ‚oÅ›ci do wszystkich ludzi, nawet wtedy, gdy o Nim zapominajÄ…. Jezus prosiÅ‚ MaÅ‚gorzatÄ™, aby przez modlitwÄ™ i dobre czyny przypominaÅ‚a ludziom o przepeÅ‚nionym miÅ‚oÅ›ciÄ… do nas Sercu Jezusa. Od tej chwili MaÅ‚gosia jeszcze wiÄ™cej siÄ™ modliÅ‚a, opiekowaÅ‚a siÄ™ chorymi, obdarzaÅ‚a miÅ‚oÅ›ciÄ… wszystkich, którzy zwracali siÄ™ do niej o pomoc. StaraÅ‚a siÄ™, aby jej serce byÅ‚o podobne do serca Jezusa.

Można nauczyć dziecko rymowanki:

Jezu, bardzo CiÄ™ prosimy,

pomóż zmieniać nasze czyny.

Zadanie:

Można wydrukować kolorowankę do pomalowania:

Joanna Kowalczyk

Data dodania: 2020-06-01 14:46:59