Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Szanty w Przedszkolu.

Szanty w Przedszkolu.

W dniu 28.10 2019r w  przedszkolu odwiedził nas Pan Mariusz Panufnik, tata  naszego Julka, jeden z wokalistów znanego zespołu szantowego "Stara Kuźnia". Grupa została założona na początku 1997 roku.

Śpiewają szanty klasyczne, pieśni kubryku oraz utwory autorskie.

Pan Mariusz zaśpiewał dla nas kilka szant i nauczył nas jednej z nich.  Fajnie jest bujać się w rytm piosenek żeglarskich i szant. Ich rytm przypomina ruch fal morskich.

Julek z Tatą przynieśli również własnoręcznie stworzoną prezentację z widokami żaglowców. Opowiedzieli nam o każdym z nich.

Okazuje się, że żeglarstwo  to doskonała zabawa ,podnosi odporność organizmu, wpływa na poprawę stanu zdrowia, jest sportem zalecanym przez lekarzy szczególnie dla alergików. Żeglarstwo to nie tylko sport, ale również sposób na czynne, przyjemne i zdrowe spędzanie wolnego czasu. Uczy wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie, samodzielnego myślenia, podejmowania szybkich decyzji, ćwiczy koncentrację i silną wolę, odwagę, uczy współzawodnictwa To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. Umiejętności przegrywania i wygrywania z szacunkiem wobec innych.

Morze, moje morze  - utwór zespołu EKT Gdynia

"....Hej, me Bałtyckie Morze,

Wdzięczny Ci jestem bardzo,

Toś Ty mnie wychowało,

Toś Ty mnie wychowało,

Szkołęś mi dało twardą...."

 

Bardzo dziękujemu Panu Mariuszowi za poświęcony czas i wspólną zabawę.

Data dodania: 2019-10-29 07:12:36
Data edycji: 2019-10-29 07:18:15
Ilość wyświetleń: 178
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button