Światowy Dzień Ziemi

Witam rodziców i dzieci z grupy Żabki. Dzisiaj obchodzimy bardzo ważne święto: Światowy Dzień Ziemi. Pierwszy raz Dzień Ziemi obchodzony był 21 marca 1970 roku. Zapoczątkował go amerykański senator Gaylord Nelson. Później zmieniono datę i teraz dzień ten zawsze, na całym świecie obchodzimy 22 kwietnia. W Polsce pierwszy raz obchodziliśmy to święto w 1990 roku. Święto naszej planety,ma nam wszystkim uświadomić, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne, a obchodzenie tego dnia, ma na celu dbanie o środowisko i głoszenie postaw ekologicznych oraz wdrażanie ich w życie społeczeństwa. To najbardziej ekologiczne święto całego świata.

Drogie dzieci przyłączcie się i wy razem z rodzicami do obchodów Światowego Dnia Ziemi. Nie możemy teraz wyjść razem do parku, ale możecie wyjść na swoje podwórko i pomóc rodzicom zrobić porządek. Pozbierać wszystkie stare gałązki, jeżeli gdzieś leży papierek to szybko  wyrzucić go do kosza na śmieci, może posadzić jakieś kwiatki albo krzewy. Jeżeli ktoś nie ma swojego podwórka to też może przyłączyć się do obchodów Dnia Ziemi, wystarczy posprzątać w swoim pokoju, pomóc mamie podlać kwiatki na parapecie. A jak już wszystko będzie posprzątane, to pokolorujcie obrazki przedstawiające naszą planetę.

Przegotowała: Katarzyna Bielińska

Data dodania: 2020-04-22 09:00:29