Świąteczne porządki

Witam rodziców i dzieci z grupy Żabki. Bardzo dziękuje za nadesłane w ubiegłym tygodniu zdjęcia, wszystkie są zamieszczone w zakładkach "Oznaki wiosny w oczach dzieci z grupy Żabki", oraz "Rysowane wierszyki w wykonaniu dzieci".

Drogie dzieci zbliżają się Święta Wielkanocne a więc czas zrobić porządki, ale nie tak jak mówiliśmy w naszej rymowance:

Maciek myje talerze,

Michał serwetki pierze,

pranie wiesza Beata,

Marcin kąty zamiata,

Marysia wyciera Kurz,

A ja nic nie robię - i już!

Myślę, że dzieci z naszej grupy pomagają mamie lub tacie sprzątać w domu. Zobaczycie teraz dwa obrazki i pomyślcie, który wam się bardziej podoba. Poszukajcie i pokarzcie rodzicom czym się te obrazki różnią. A jak będzie wyglądał wasz pokój na święta jak obrazek 1 czy 2 ?

Jak już obejrzycie obrazki, znajdziecie różnice to poproście rodziców o ściereczkę i umyjcie drzwiczki szafek kuchennych lub innych szafek. to będzie wasza pomoc przy świątecznych porządkach a przy okazji poćwiczycie rączki a dokładnie ruchy rozmachowe obręczy barkowej. To będzie taka świąteczna terapia ręki. A może ktoś zechce mi przysłać zdjęcia i zaprezentuje jak pięknie sprząta, czekam.

Przygotowała:

Katarzyna Bielińska