Sowa sprząta swoje mieszkanie

Witam  dzieci i rodziców z naszej grupy. Mam nadzieję, że fajnie się bawiliście przy piosence A ram sam sam. Ciekawe kto się pomylił a kto nie.

Dziś proponuję zabawę logopedyczną, która pozwoli ćwiczyć narządy mowy i usprawniać je. Do zabawy można użyć lusterka.

Idzie wiosna, slońce zaczyna mocniej świecić i będzie coraz cieplej a więc czas posprzątać swoje mieszkanie, tak jak to zrobiła sowa.

Romana Sprawka, Joanna Graban

Sowa sprząta swoje mieszkanie (fragment)

Sowa rozejrzała się po swojej dziupli (dzieci przesuwają językiem po podniebieniu górnym, wewnętrznych ścianach policzków, podniebieniu dolnym). Zauważyła duży bałagan. Postanowiła zrobić porządek. Zaczęła od odkurzania sufitu dziupli (dzieci przesuwają czubkiem języka od przodu do tyłu jamy ustnej po podniebieniu górnym), zdjęła też firanki (liczą czubkiem języka górne zęby) i włożyła je do pralki (motorek wargami). [...] Sowa odkurzyła też ściany (przesuwają czubkiem języka po wewnętrznej ścianie policzków) oraz podłogę (przesuwają czubkiem języka po podniebieniu dolnym w okolicach łuku zębowego) [...] Sowa była bardzo zadowolona z wykonanej pracy i szeroko się uśmiechnęła (rozciągają szeroko usta).

Opracowała: Katarzyna Bielińska

Data dodania: 2020-03-24 19:37:39