Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Edukacja domowa - zadania

Edukacja domowa - zadania

Witam Misie i Rodziców. Dzisiaj proponuję wam ćwiczenia gimnastyczne. Miłej zabawy!

1.Na początek rozgrzewka https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo

2. „Tajemnicza książka” – dziecko otrzymuje książkę, którą kładzie na głowę. Stara się utrzymać ją w tej ozycji podczas wykonywania kolejnych poleceń: Obracamy się, Tańczymy, Chodzimy bokiem, Kucamy, Chodzimy do tyłu itp., kiedy książka spadła dziecku z głowy, zastyga w bezruchu na kilka sekund. Zabawę powtarzamy kilkukrotnie.

3. „W księgarni”- dziecko leży na boku, nogi podkurczone. Na hasło Książki się otwierają!- przechodzi do leżenia na wznak, wyciągając na boki wyprostowane ręce i nogi. Na hasło: Kartki się przewracają!- klaszczą w dłonie ( rodzic mówi ile stron ma książka, tyle razy dziecko klaszcze). Na hasło: Książki się zamykają!- powracają do pozycji wyjściowej- leżenie na boku, nogi podkurczone. Na hasło: Książki stoją na regale, przechodzą do stania na baczność.

4. „Odgadywanie tytułów bajek”- dwa zespoły rodzic, dziecko. Jeden zespół przedstawia drugiemu za pomocą gestów i ruchów postać z jakiejś bajki, np. Kubuś Puchatek, Tygrysek, Śpiąca Królewna itp. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi następuje zmiana ról.

5. „Nasze nogi”-tworzymy parę. Przechodzimy do leżenia ma plecach. Dotykamy się stopami w taki sposób, aby nogi zgięte w kolanach tworzyły w powietrzu kąt prosty. „Siłują się” stopami próbując wyprostować nogi. Ćwiczenie wykonujemy tak, aby nie odrywać stóp od stóp partnera. Następnie odpychają się od siebie stopami.

6. „Baba-Jaga patrzy”- Jedna osoba jest Baba-jagą, reszta dzieci stoi w wyznaczonym (linią) miejscu. Baba-jaga jest odwrócona tyłem i ma zakryte oczy swoimi rękami i powtarza słowa raz, dwa, trzy, Baba-jaga patrzy. W tym czasie dzieci biegną w jej stronę. Baba-jaga po tych słowach odwraca się. Dzieci muszą w tym czasie zatrzymać się w miejscu, do którego dobiegły i się nie ruszać. Baba-jaga chodzi i patrzy, czy nikt się nie rusza (może też rozśmieszać nieruchomo stojące dzieci). Ten, kto się poruszy, idzie na początek (za linię), a reszta pozostaje na swoim miejscu. Baba-jaga znów wypowiada słowa raz, dwa, trzy, Baba-jaga patrzy. Ten, kto pierwszy dobiegnie do Baby jagi wygrywa i staje się Baba-jagą.

7. https://www.youtube.com/watch?v=Vq4LxW6QX7I

(Ćwiczenia w oparciu o "Plac zabaw - przewodnik metodyczny cz.4 wyd. WSIP)

Podjęte działania przesyłamy na adres:

dorotao_przedszkole1@onet.pl

Przygotowała Dorota Oborska 

Data dodania: 2020-04-28 09:49:39
Data edycji: 2020-04-28 10:40:46
Ilość wyświetleń: 414
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej