Edukacja domowa - zadania

Dziękuję Rodzicom i dzieciom za aktywność. Zachęcam pozostałych Rodziców do korzystania ze zdalnego nauczania i utrwalania wiadomości. Zamieszczane prace są wykonane bardzo starannie. Dziękuję.

SKŁADNIKI/16 SZTUK

• 100 g masła
  • 1 i 1/2 szklanki płatków owsianych górskich
  • 3 łyżki mąki
  • 4 łyżki cukru
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 2 łyżki ziaren lub pestek np. gotowy mix do sałatek lub sam słonecznik lub pestki dyni (można też pominąć ziarna)
  • 2 jajka
  • opcjonalnie 1 łyżeczka miodu

PRZYGOTOWANIE

• Masło roztopić. Do czystej miski wsypać płatki owsiane, mąkę, cukier, proszek do pieczenia i ziarna.
  • Wlać roztopione masło i wymieszać. Dodać jajka oraz miód, jeśli używamy i wymieszać. Jeśli mamy czas, dobrze jest odstawić masę na ok. 1/2 - 1 godzinę.
  • Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Nabierać łyżkę stołową masy i nakładać na blaszkę formując okręgi i delikatnie je spłaszczając.
  • Piec przez ok. 15 minut na złoty kolor.

Smacznego!

Podjęte działania można przesyłać na adres:

dorotao_przedszkole1@onet.pl

Przygotowała Dorota Oborska