Edukacja domowa - zadania

Witam wszystkie Misie i Rodziców. Na początku przepraszam, ale wczoraj umieściłam na stronie naszej grupy zły mail. Poniżej umieszczam prawidłowy mail. Za utrudnienia przepraszam.

Dziś kolejne zadanie. Mam nadzieje, że przyjemne do wykonania. Jak wiadomo ruch to zdrowie, więc dziś poćwiczymy wspólnie. Niżej umieszczam zestaw ćwiczeń. Każde ćwiczenie należy powtórzyć kilkukrotnie. Niżej umieszczam zestaw ćwiczeń, każde ćwiczenie należy powtórzyć kilkukrotnie. Zachęcam do wysyłania zdjęć z wykonywania ćwiczeń na e-mail dorotao_przedszkole1@onet.pl

Ćwiczenie 1.

„Bociany”- dziecko porusza się naśladując bociana. Unosi wysoko kolana, klaszcząc w dłonie pod kolanami mówiąc przy tym kle, kle, kle. Na sygnał dziecko- bocian staje nieruchomo na jednej nodze.

Ćwiczenie 2.

„Żabki”- dziecko porusza się po dywanie, wykonując przysiad, ręce między stopami i naśladuje skaczącą żabkę. Na sygnał wita się z rodzicem machając rączką raz jedną raz drugą.

Ćwiczenie 3.

„Wiosenny poranek”- dziecko ilustruje ruchem treść piosenki „Głowa, ramiona, kolana, pięty” pokazując odpowiednie części ciała. Śpiewając i pokazując coraz szybciej i starając się nie pomylić.

Ćwiczenie 4.

„W poszukiwaniu wiosny”- dziecko porusza się, na sygnał rodzica poruszają się lub wydają dźwięki zwierzęcia lub owada, którego nazwę usłyszą np.: Pszczoła, osa, gąsienica, wróbelek itp.

Ćwiczenie 5.

„Skaczące koniki polne”- dzieci naśladują koniki polne.

Ćwiczenie 6.

„Pająk” – dziecko w rytm dowolnej muzyki porusza się po pokoju, gdy muzyka przestaje grać dziecko staje nieruchomo, aby nie „zostać złapanym w sieć pająka”. Gdy stoi nieruchomo ponownie włączamy muzykę.

Ćwiczenie 7.

„Chodzenie”- Rodzic recytuje kolejne zwrotki wiersza, a dziecko ilustruje ruchem sposób poruszania się bohaterów wiersza:

Sunie wąż, sunie.

Chodzić nie umie.

Bo choćby chciał, to nie ma nóg. – czołganie się na brzuchu

Za to stonoga

na swych stu nogach

w ziemi zbudować chce, ze sto dróg. – chodzenie na stopach i dłoniach

Na jednej nodze

sunie po drodze

ślimak z chałupką swoją na plecach. – podskoki na jednej nodze

Rak jak to rak