Edukacja domowa - zadania

Witam Misie i Rodziców. Dzisiaj proponuję wam zestaw ćwiczeń gimnastycznych. Ćwiczenia te poprawiają wydolność fizyczną.

„Rodziny zwierząt”- dziecko wybiera, jakim zwierzęciem jest. Podajemy nazwy czterech tylko zwierząt (np. kot, pies, kura, kaczka). Dziecko przemieszcza się po Sali, naśladując ruchy danego zwierzęcia i wydawane przez nie odgłosy. Rodzic odgaduje, jakim zwierzęciem jest dziecko.

„Dla mamy”- dziecko wykonuje gesty, o których mowa jest w piosence: naśladują falujące morze, wielką burzę, następnie podają rodzicowi obie ręce, które mocno ściskają, i razem naśladują kołyszącą się łódkę.

Gdy na morzu wielka burza, Mama zawsze ze mną jest.

Mocną ręką trzyma mnie, łódka nie kołysze się.

Gdy na morzu wielka burza, Mama zawsze ze mną jest.

„Taniec dla rodziców” – dzieci tańczą do wybranej muzyki na gazecie, tak by nie wyjść stopami poza jej granice. Rodzic wypowiada komendy:  Na prawej nodzeNa lewej nodze,  W kółeczko.

„Jesteśmy rodzicami”- rozdajemy dziecku piłeczkę z gazety. W pewnej odległości ustawiamy kosz. Wykonujemy rzuty do kosza. Powtarzamy kilkukrotnie.

„Rodzinnie”- w zabawie biorą udział rodzice wraz z dzieckiem. Jedna osoba staje w środku. Jego zadaniem jest złapanie piłki, którą rzucają do siebie pozostałe osoby. Jeżeli mu się uda- zmienia się miejscem z osobą, której rzut przejął.  Zabawa toczy się dopóty, dopóki dzieci mają ochotę.

( Ćwiczenia w oparciu o "Plac zabaw - przewodnik metodyczny cz.4 wyd. WSIP)

Przygotowała Dorota Oborska

Data dodania: 2020-05-28 10:15:01