Edukacja domowa - zadania - Przedszkole Nr 1 im. Czesława Janczarskiego

Edukacja domowa - zadania

Witam Misie i Rodziców. DziÅ› proponujÄ™ wam przeczytanie opowiadania pt. „Koncert” Agnieszki FrÄ…czek. Po przeczytaniu opowiadania proponujÄ™ wam również wykonanie zadaÅ„ poniżej.  MiÅ‚ego sÅ‚uchania i zabawy!

W Å›rodÄ™ z samego rana do przedszkola przyjechali muzycy. I przywieźli ze sobÄ… przeróżne instrumenty – jedne wielkie, inne malutkie, a wszystkie bÅ‚yszczÄ…ce i rozÅ›piewane. Dzieci przyglÄ…daÅ‚y siÄ™ im z ogromnym zainteresowaniem. Pan dyrygent, do którego wszyscy zwracali siÄ™ „maestro”, opowiadaÅ‚ po kolei o każdym z instrumentów, a muzycy wydobywali z nich czarodziejskie dźwiÄ™ki. Mnóstwo przy tym byÅ‚o niespodzianek! Najpierw siÄ™ okazaÅ‚o, że ta trÄ…ba, pozwijana jak Å›limak w muszelce, to wcale nie trÄ…ba, ale waltornia, a ta druga, dÅ‚uga jak wąż, to… to puzon! –– Niemożliwe – nie chciaÅ‚ wierzyć StaÅ›. – Jak to puzon? Przecież puzon powinien być dÅ‚ugi i pyzaty, a ten jest dÅ‚ugi i chudy!

Po trÄ…bach nie–trÄ…bach przyszÅ‚a kolei na klarnet, skrzypce, (które wcale nie skrzypiÄ…). A wreszcie na basetlÄ™, która w ogóle nie jest podobna do basseta. I baÅ‚aÅ‚ajkÄ™, która niestety nie ma nic wspólnego z bajkÄ……

Ale nie szkodzi – to spotkanie i tak byÅ‚o ciekawsze od najciekawszej bajki. A po poÅ‚udniu dzieci postanowiÅ‚y dać wÅ‚asny koncert.

Po wysÅ‚uchaniu opowiadania dziecko odpowiada na pytania:   Jak nazywaÅ‚a siÄ™ osoba, która dowodziÅ‚a caÅ‚ym koncertem? Jakie instrumenty byÅ‚y wymienione w opowiadaniu? Do czego chÅ‚opiec porównywaÅ‚ waltorniÄ™? Jaki instrument przypominaÅ‚ mu węża? Czy tobie jakieÅ› instrumenty coÅ› przypominajÄ…?

Data dodania: 2020-05-14 09:06:04
Data edycji: 2020-05-14 09:18:50