EDUKACJA DOMOWA - MAMO POBAW SIĘ ZE MNĄ

WITAJCIE SKRZATY!

W dniu dzisiejszym proponuję Wam abyście z pomocą rodziców stworzyły swój mały warsztat pracy, potrzebne będą Wam:

Kiedy zgromadzicie już potrzebne przedmioty zachęcam do obejrzenia filmiku, który zdradzi Wam tajemnicę wykorzystania tych rzeczy i podpowie co można jeszcze wykorzystać w swoim Warsztacie:

Zabawy rozwijające małą motorykę - film

Drodzy Rodzice: Motoryka mała to nic innego niż praca palców i całej dłoni. Jest to praca wymagająca ogromnego skupienia, koncentracji i uwagi malucha. Motoryka mała to takie czynności, jak: pisanie, ugniatanie, rysowanie, malowanie, rzeźbienie, chwytanie. Rozwój motoryki małej to jak najlepsze przygotowanie ręki do nauki pisania i ogólnej sprawności małych rączek. Dlatego warto o tym pamiętać już od samego początku, zaczynając z dzieckiem wszystkie zabawy, które mają za zadanie pobudzić rozwój dziecięcej dłoni. Dlatego zachęcam do stworzenia dzieciom małego warsztatu pracu i wspólnej zabawy. Przy ćwiczeniu rączek można też doskonalić liczenie, próbować tworzyć krótkie zadania matematyczne typu:dołożę jedną kredkę, ile mam ich razem lub odejmę jedną kredkę, ile mi zostało?

Po skończonej zabawie w "domowych warsztatach" zapraszam do aktywności ruchowej:

Gimnastyka Fruzi

Sprawdzian wytrzymałości - układ do muzyki

Zachęcam do wysyłania zdjęć z podjetych działań na: skrzatyklonowa@wp.pl

Przygotowała: Ewa Rybak

Data dodania: 2020-05-28 07:00:00