EDUKACJA DOMOWA - JAK POZBYĆ SIĘ WIRUSA

Drodzy Rodzice!

Temat dnia dzisiejszego będzie odbiegał od tematyki przypadającej na ten tydzień. W tym tygodniu rozpoczyna działalność Przedszkole. Chciałabym aby tematy realizowane  w Przedszkolu były zbliżone do tematyki EDUKACJI DOMOWEJ.

WITAJCIE SKRZATY !

W tym tygodniu nasz temat przewodni brzmi: "Moi rodzice". We wtorek przypada bardzo ważne święto, Święto Mamy i to właśnie dlatego prosiłam abyście solidnie nauczyły się piosenki, którą zamieściłam pod koniec ubiegłego tygodnia. Ciekawa jestem czy już umiecie? Jeśli nie, to macie jeszcze troszkę czasu aby dopracować swój występ dla Mamy.

W dniu dzisiejszym chciałabym jeszcze raz przypomnieć Wam jak ważną sprawą jest dbanie o higienę rąk. Na pewno słyszałyście o KORONAWIRUSIE. Proponuję obejrzenie bajki, która wyjaśni skąd wziął się ten wirus i co zrobić aby sie przed nim uchronić. Link do bajki poniżej.

Bajka o wirusie

Po obejrzeniu filmu zachęcam do omówienia z dziećmi etapów prawidłowego mycia rąk, pomoże w tym poniższa plansza.

W prawidłowym myciu rąk może pomóc dzieciom zamieszczona poniżej piosenka, której czas trwania wynosi tyle ile czas prawidłowego mycia rąk.

Myj ręce z liskiem - piosenka

Przygotowała: Ewa Rybak

Data dodania: 2020-05-25 10:20:00