Edukacja domowa

Witam wszystkie Skrzaty i Rodziców.

Dzisiaj chciałabym zachęcić Państwa aby czas spędzony z dzieckiem, podczas tych trudnych dni, wykorzystać do poczytania dzieciom bajek, opowiadań.  Podczas zajęć otwartych, które były przeprowadzone w naszej grupie, można było zauważyć, że nasze Skrzaciki lubią słuchać słowa czytanego a także wypowiadać się na temat wysłuchanego utworu.

Poniżej znajdziecie Państwo link do rosyjskiej bajki pt. "Worek jabłek". Po jej przeczytaniu warto zadać  kilka pytań w celu sprawdzenia, czy dziecko słucha z uwagą, zapamiętuje najważniejsze wątki bajki. Przykładowe pytania:

1. Jakie owoce zbierał Zajączek do worka?
  2. Kogo spotkał Zając w drodze powrotnej do domu? ( W tym pytaniu dziecko nie musi wymienić nam wszystkich bohaterów, wystarczy jak poda dwóch, trzech).
  3. Na zakończenie można przeanalizować wspólnie morał wypływający z bajki.
  4. Worek jabłek - bajka do czytania
  5. Polecam również artykuł mówiący o zaletach głośnego czytania dzieciom.
  6. Artykuł dla Rodzica

Jeśli Wasze dzieci mają ulubione bajeczki do czytania, zachęcamy do wysyłania tytułow na adres: skrzatyklonowa@wp.pl  a na koniec tygodnia stworzymy wspólną listę ciekawych tytułow.

Przygotowała: Ewa Rybak

Data dodania: 2020-04-01 09:22:36