Dzień Ziemi

Wczoraj w naszym przedszkolu  obchodziliśmy Dzień Ziemi. Przybyli do nas goście z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Węgrowie, pani Agata i pani Justyna. Przybliżyły dzieciom temat oczyszczalni ścieków, a tym samym dbania o nasze środowisko. Zaprezentowały dzieciom ciekawe doświadczenie oczyszczania ścieków i powstawania z nich czystej wody. Dzieci były bardzo zainteresowane doświadczeniem, które wykonywała pani Agata. Na koniec dzieci wysłuchały bajkę pod tytułem "O tym jak do pięknej RZEKI człowiek wpuścił brudne ścieki" R. Wejnera. Bardzo dziękujemy paniom za przybycie.

Po wizycie gości pani Kasia opowiedziała nam jak należy segregować śmieci . Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w zabawach związanych z segregacją śmieci i odgadywaniem zagadek dotyczących ochrony środowiska. Wspólne świętowanie Dnia Ziemi było dla przedszkolaków bardzo pouczające i zaskakujące.

Data dodania: 2019-05-08 08:32:22
Data edycji: 2019-05-09 08:34:08