Domowa Edukacja

Serdecznie Witam pracowite „Pszczółki”

i bardzo obowiązkowych Rodziców!!!

Za nami pierwszy tydzień e-nauki.

Wszystkie nadesłane prace są prawidłowo wykonane i bardzo staranne.

Na dużą 6!!!  /dla  Dzieci i Rodziców/.

W tym tygodniu, w dalszym ciągu, będziemy  poznawać Wiosnę. Dzisiaj poznamy prace w ogrodzie oraz „nową” literkę.

/Wiem, że dla większości dzieci już nie nowa/.

Zadania niżej podane możecie wykonywać w wolnej chwili, a w czwartek proszę Rodziców o przesłanie odpowiedzi na moją pocztę. ( alazelszynd@gmail.com )

Zadanie nr1. Uważnie popatrz na ilustrację i opowiedz, co się na niej dzieje. Staraj się mówić wyraźnie i pełnymi zdaniami.

Zadanie nr 2. Czym robią dołki, chłopiec i jego tata?

Zadanie nr 3. Posłuchaj /Rodzic wypowie/, jaką głoskę słyszysz na początku w wyrazie „łopata”  /ł/, a jaką na końcu? /a/

Powiedz długo „ł” /łyyyy/- czy jest to samogłoska, czy spółgłoska?  / spółgłoska/  Wytłumacz – dlaczego?

Głoskuj wyraz  łopata  /ł-o-p-a-t-a/; podziel go na sylaby –wyklaszcz /ło-pa-ta/. Ile sylab jest w tym wyrazie?/3/

Zadanie nr 4. Przyjrzyj się jak wygląda literka  Ł,ł  drukowana i pisana. Przeczytaj  wyraz „łopata”, potem podziel go na sylaby i literki. Podkreśl literkę „ł” niebieskim kolorem, a wszystkie samogłoski /o,a/ czerwonym kolorem.

Powiedz, kiedy piszemy  wielką literę w wyrazach?  Może znasz wyraz, który zaczyna się na Ł.

Zadanie nr 5. Przeczytaj poniższy tekst.

Podkreśl literkę „ł,Ł”.

Policz, ile jest zdań?

Odpowiedz na pytania:

1. a) Jak nazywa się piesek?
  2. b) Czym kopie dołki chłopiec i jego tata, a czym piesek?
  3. c) Podziel wyrazy na sylaby / | / i spróbuj jeszcze raz przeczytać sylabami.

Zadanie nr 6.

Wykonaj zadania w książce „Spotkanie z literą  Ł,ł”.

Wiem, że sobie poradzicie. Bawcie się literkami!!!

Bardzo proszę Rodziców, aby wykonywać te zadania, ale tylko w formie zabawy, by nie przeciążać dzieci i nie stresować. Jeśli dzieci będą chciały się pochwalić swoimi pracami / nie muszą być wszystkie/ umieścimy je na naszej stronie.

Miłej zabawy !!!

Pozdrawiam  Alina Zelent-Szyndler