2 kwiatnia Światowy Dzień Świadomosci Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Ustanowione zostało w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomosci społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Autyzm dziecięcy jest poważnym zaburzeniem rozwoju, obejmującym sferę poznawczą, emocjonalną i społeczną. W pierwszych latach XXI wieku obserwuje się wzrost częstości występowania autyzmu (30 przypadków na 10000 urodzeń). Rośnie zatem liczba dzieci z taką diagnozą, które uczą się w przedszkolch i szkołach ogólnodostępnych, w edukacji włączającej.

Dzieci z naszego przedszkola corocznie uczestniczyły w obchodzach tego dnia, przygotowanych przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy i stowarzyszenie SPONiA Węgrów. Włączmy się również i w tym roku i "zaświećmy się na niebiesko", bo kolor niebieski to charakterystyczny motyw tego dnia.

Zamieszczam link filmu do obejrzenia, który mogą obejrzeć rodzice razem z dziećmi.

Dzieją sie rzeczy niezwykłe

Przygotowała: